- 26-12-2017, 12:02
- 1195
- 0
Вокальний ансамбль естрадного співу
«BLACK and WHITE»
Керівник
Мечак Лариса Михайлівна,
викладач хорових та музично-теоретичних дисциплін
Вокальний естрадний ансамбль «Black & White» було створено у 2015 році. Організатором та керівником колективу є викладач хорових та музично-теоретичних дисциплін Мечак Л.М.
За роки своєї діяльності ансамбль став активним учасником концертного, творчого життя коледжу, міста, області: III Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтв ім. В. Ярецького «Подільська ліра» – диплом I премії (м. Хмельницький, 2017 р.); III Всеукраїнський музичний конкурс «MusicUniFest» – диплом I премії (м. Кам’янець-Подільський, 2020 р.); обласному героїко-патріотичному фестивалі-конкурсі «Червона калина» (м. Хмельницький, 2019 р.); обласному фестивалі «Сатанів Fest» (2019 р.); звітні концерти коледжу: «З Україною в серці» (2016 р.), «Україна – це ти» (2017 р.), «У рідному краї і серце співає!» (2018 р.); «Сердець розбурханих симфонія весняна» (2019 р.); звітні концерти естрадного відділу (2016, 2017, 2018, 2019 рр.); державні іспити з навчальної дисципліни «Клас ансамблю» (2016, 2017, 2018, 2019 рр.); концертні програми студентів та викладачів коледжу (профорієнтаційна робота) для учнів та батьків музичної школи смт. Чемерівці (2016 р.), жителів с. Оринін (2017 р.), жителів с. Колибаївка (2017 р.), учнів ЗОШ станції Дунаївці (2018 р.), для учнів та батьків музичної школи м. Дунаївці (2018 р.), жителів смт. Сатанів (2018 р., 2019 р.); жителів ОТГ «Слобідка Кульчієвецька» (2019 р.); участь у поїзді дружби «Захід-Схід» (2016 р.);участь у флешмобі «Кам’янець-Подільський коледж культури та мистецтв колядує» (2017 р.); міський захід «Мітинг на майдані», до річниці революції Гідності (2017 р.); «Коли захиталося небо» – інсценізовані уривки з романів, присвячені подіям на Майдані (2018 р.) (три постановки); концерт до дня відкриття туристичного сезону у місті (2018 р.); концерт до Дня працівників освіти «Учитель починається з добра» (2018 р.); концерт для жителів смт. Оринін (201 р.), концерт до Дня 8 березня в медичному училищі (2019 р.); концертній програмі для учасників обласного хореографічного семінару «Денс-варіації» (2019 р.); концерт-презентація колективів коледжу з нагоди дня міста (2019 р).; театралізований концерт для учасників Всеукраїнського молодіжного форуму «Сходини у Кам’янці-Подільському 2019»; концертна програма для учасників обласного семінару бібліотекарів (2019 р.); концерті до 50-річчя ДХШ (2019 р.); концерті для учасників практичного інтерактиву «Викладання суспільних дисциплін, досвід, інновації, творчий підхід» (2020 р.).
Репертуар колективу спрямований на глибоке вивчення різнопланових творів естрадної, джазової, поп-музики, а також ознайомлення студентів з новими тенденціями та напрямками сучасної музики. Репертуар різноманітний: це спірічуелси, кавер-версії, сингли, сучасні композиції, популярні українські і зарубіжні пісні в обробках та аранжуваннях для естрадного ансамблю (в супроводі естрадного оркестру, фортепіано, фонограм), джазові стандарти (a cappella та з супроводом), тощо.
З кожним роком репертуар ансамблю оновлюється, підвищується рівень виконання, вдосконалюється емоційність, акторська майстерність виконавців. В 2018 р. колектив захистив звання «народного аматорського колективу».
У концертній діяльності ансамбль співпрацює з таким творчим колективом, як народний естрадний інструментальний ансамбль (керівник Пшинешнюк С. С.).
Вокальний естрадний ансамбль «B & W» є творчою лабораторією для підготовки фахівців естрадного мистецтва, готує їх до подальшої самостійної професійної діяльності.
- 19-02-2014, 15:26
- 2016
- 0
Ансамбль народної музики
Керівник
Царук Олександр Пилипович,
викладач циклової комісії народних інструментів
Ансамбль народної музики створено у 1975 році як групу супроводу танцювального колективу. Керівником ансамблю впродовж всіх років його існування є талановитий музикант, викладач циклової комісії народних інструментів – Царук Олександр Пилипович.
В 1995 році ансамблю народної музики було присвоєно звання народного.
Основу ансамблю складають українські народні інструменти: скрипка, кобзи, цимбали, сопілки. В репертуарі колективу українська народна музика – пісні, танці та інструментальні твори в обробці Олександра Царука.
Виступи колективу характеризує високий професійно-виконавський рівень, технічна майстерність, чистота інтонування, нюансова гнучкість, баланс звучання різних музичних інструментів. Емоційна насиченість, виразність звучання властиві кожному виступу колективу.
На особливу увагу у виконанні ансамблю заслуговують акомпанементи хореографічним колективам коледжу, солістам-вокалістам, інструментальні мініатюри, що представляють фольклор Поділля.
Ансамбль здійснює велику концертну діяльність, приймає участь у звітних концертах Хмельницької області, в м. Києві, є учасником міських, обласних та всеукраїнських свят і фестивалів. Оркестр презентував українську музичну культуру у багатьох країнах Європи, здобув визнання на міжнародних фестивалях у Болгарії, Польщі, Франції, Іспанії.
- 20-02-2013, 10:21
- 5424
- 0
Народний аматорський
ансамбль народного танцю
«Подільські візерунки»
Керівник
Чорнобиль Володимир Володимирович,
голова циклової комісії хореографічних дисциплін
Дивовижний світ танцю… Він чарує, захоплює, надихає, сповнює душу і тіло енергією та почуттями. Вчить любити і ненавидіти, мріяти і страждати. Американський танцівник Жак де Амбуаз писав: «Танець – це твій пульс, биття твого серця, твоє дихання. Це ритм твого життя. Це вираз в часі і в русі, в щасті, радості, смутку і заздрості». Танець зближує, здружує виконавців, особливо коли його виконує колектив.
У 1967 році в Кам’янець-Подільському культурно-освітньому училищі було створено танцювальний ансамбль, організатором і першим керівником якого став викладач хореографічної спеціалізації Василь Васильович Палій.
В різні роки колективом керували Леонід Сирота, Лариса Дзюбенко, Борис Колногузенко, Петро Гаврилюк, Володимир Чорнобиль.
Новий поштовх до вдосконалення колектив народного танцю училища отримав у 1978 році, коли керівниками його було призначено Петра Гаврилюка та Володимира Чорнобиля. Молоді педагоги виводять ансамбль танцю на новий виконавський та художній рівень, здійснюючи ряд постановок: «Буковинська полька», хореографічна композиція «Моя Україна», російський танець «З дзвіночками» (постановки В. Чорнобиля), композиції «Хліборобська слава» та «Степом, степом…» (постановки П. Гаврилюка).
Ансамбль народного танцю культурно-освітнього училища запрошували до участі у різноманітних заходах. Його виступи були окрасою міських концертів. Колектив брав участь у зйомках телепрограм Чернівецького телебачення та телетурнірі «Сонячні кларнети» центрального українського телебачення, представляв Хмельницьку область на виставці досягнень народного господарства в Києві.
Вперше на міському стадіоні Кам’янця-Подільського керівник ансамблю Володимир Чорнобиль здійснює хореографічні постановки на 600-800 виконавців, основою яких є учасники народного ансамблю танцю культурно-освітнього училища. Великі хореографічні полотна Володимира Чорнобиля до Дня Перемоги («Вічно живі», «Журавлі», «Юність трудова», «Побратими», «Дружба народів», «Гопак») приємно дивували і зачаровували глядачів.
Починаючи з 1978 року ансамбль стає експериментальною творчою лабораторією, де здійснювалися різножанрові постановки на історичну, героїчну, трудову, обрядову та побутову тематику. Викладачі циклової комісії хореографічних дисциплін на базі ансамблю втілюють в життя такі постановки: подільські танці «Кривуляк», «Полька-скок» (постановка П. Гаврилюка), хореографічні композиції «Подільські вечорниці», «Три криниці», «Кубинські ритми» (постановка О. Кучерявої), хореографічна балада «Полум’я Жовтня», героїчний триптих «Наша біографія», військово-патріотична композиція «Бухенвальдський набат», російський танець «Святковий» (постановка В. Чорнобиля). Саме цими художніми номерами молоді фахівці заявили про те, що у Хмельницькій області з’явились потужні творчі особистості, які мають індивідуальний, неповторний хореографічний почерк і стиль, власне бачення розвитку народної і сучасної хореографії, а також дали можливість учасникам ансамблю, студентам хореографічної спеціалізації доторкнутись до невідомих досі напрямків хореографічного мистецтва. Керівники ансамблю знайомили з класичною, народною, сучасною хореографією і глядачів, і фахівців хореографії Хмельницької області. Найголовнішим є те, що вони не боялися втілювати в хореографічних постановках найсміливіші ідеї та задуми.
Окрім святкових заходів у рідному місті, ансамбль танцю стає постійним учасником районних, обласних, республіканських, всесоюзних, міжнародних фестивалів та свят.
У 1985 році ансамбль з успіхом виступив на Всесоюзному фестивалі фольклору, який проводився в м. Батумі (Грузія).
1991 рік. Дирекція училища призначає керівником ансамблю танцю Чорнобиля Володимира Володимировича. Цього ж року комісією Хмельницького науково-методичного центру ансамблю, вперше в Українісеред училищ культури, присвоєно почесне звання «народний». Він отримує назву «Подільські візерунки» і починається його всеукраїнська слава. Повністю змінюється репертуар колективу. За основу репертуарної політики Володимир Чорнобиль бере подільські танці та танці регіонів України, зокрема: хореографічні композиції «Вас вітає Поділля», «Подільське перевесло», подільська святкова сюїта «Ми – Подоляни!», подільські танці «Підманула-підвела», полька «Кам’янчанка», «Кривуляк», «Калабаня», «Збручанська кадриль», вокально-хореографічні композиції «Їхали козаки», «Я живу на Поділлі» на музику подільського композитора Владлена Жаріна, хормейстер – заслужений працівник культури України Анатолій Лис, музичний керівник – заслужений працівник культури України Руслан Нелюбов, «Побреду, побреду», хормейстер – заслужений працівник культури України Микола Мельник, «Ой, там на горі» хормейстер Тетяна Столаба, музичний керівник – Олександр Царук.
Учасники ансамблю вивчають, майстерно виконують і щедро дарують глядачам танці регіонів України: закарпатські танці «Рахівчанка», «Дубо-танець», гуцульський танець «Світанок в горах», буковинський весільний танець, поліську польку, волинські притупи та славнозвісний «Гопак».
Колектив ансамблю бере активну участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях та святах: «Слов’янське коло», «Подільські вечорниці», «Купальське диво», «Мистецьким перевеслом квітчаємо свій край», «Острів семи скарбів», Днях міста Кам’янця-Подільського.
У 1995 році Міністерство культури України вперше організувало та провело конкурс з нагоди 90-річчя видатного українського хореографа Павла Вірського серед хореографічних колективів училищ культури. Ансамбль танцю «Подільські візерунки» став переможцем та володарем І премії.
2003 рік приніс ансамблю нові перемоги. Він отримав диплом переможця І Всеукраїнського конкурсу ім. П. Вірського і став учасником наступних конкурсів ім. П. Вірського із новими композиціями «Полонянки», «Благовіст» (постановки В. Чорнобиля), «Вербиченька» (постановка І. Літинської). Ці композиції побудовані на елементах класичного танцю та вільної пластики, з використанням народної основи, відрізняються новизною і глибиною тематики, складною драматургією, яскравими художніми образами, розповідають глядачам про непросту історію та долю України.
У 2016 році ансамбль «Подільські візерунки» зайняв ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Танцювальний оберіг» (м. Вінниця). Голова журі Мирослав Вантух, підводячи підсумки конкурсу, відзначив, що колектив і його керівник зберігають, відроджують та розвивають подільський народний танець.
Колектив виступає з гастролями у Польщі, Білорусії на міжнародних фестивалях та святах.
З великим успіхом проходять виступи ансамблю «Подільські візерунки» на святкуванні 1000-річчя з дня заснування смт. Хотин, 600-річчя з дня першої згадки про смт. Дунаївці, 700-річчі з дня народження міста Старокостянтинова, 70-річчя з дня заснування Хмельницької області. Пам’ятним став виступ ансамблю «Подільські візерунки» під час відзначення дня народження 100-тисячного мешканця м. Кам’янця-Подільського. Постановка Володимира Чорнобиля «Колискова сину» на музику відомого подільського композитора, заслуженого працівника культури України Олексія Беца, зворушила до сліз усіх глядачів, які спостерігали за театралізованим дійством на міському стадіоні. Надзвичайно потужною, наскрізь пронизаною патріотизмом та героїзмом була постановка Володимира Чорнобиля «Ода місту», присвячена історії заснування міста Старокостянтинова.
Кам’янчани і гості міста й досі пам’ятають хореографічні композиції «Поема про славне місто Кам’янець», «Русалчина ніч», «Доля України», «Поділля єднає гостей» (постановка В. Чорнобиля). Під час Міжнародних фестивалів національних культур у м. Кам’янець-Подільський, його хореографічні композиції були апробовані на творчому колективі «Подільські візерунки» й увійшли в історію кращих зразків хореографії Хмельницької області.
Щорічно народний ансамбль танцю «Подільські візерунки» демонструє нові художні номери під час концертів, свят, фестивалів, творчих звітів коледжу культури і мистецтв.
- 19-02-2013, 13:55
- 2791
- 0
Народний аматорський
театр-студія
«На Зарванській»
Керівник
Бойчук Тетяна Володимирівна,
викладач циклової комісії видовищно-
теаралізованих заході
Студентський театр-студія «На Зарванській», існує на базі коледжу культури і мистецтв більше 30-ти років. За період своєї діяльності театр підготував більше 600 вихованців, котрі понесли свої знання і навики організаторів театральної справи в різні куточки не тільки Хмельниччини, а й всієї України.
Ініціатором створення навчального театрального колективу була Людмила Сергіївна Казимирчук, вагомий внесок у формування та професійне становлення театру зробили викладачі спеціалізації «ВТЗ» здійснивши такі постановки:
Ободовський Віктор Петрович - М.Кропивницький “По ревізії”, сатирична вистава за творами Л.Глібова “Гортаючи сторінки байок”, М.Старицький “За двома зайцями”, М.Куліш “Отак загинув Гуска”, В.Сологуб «Біда від ніжного серця», А.Чехов “Освідчення”, Б.Васільєв «А зорі тут тихі», Л.Філатов «Про Федота стрільця»;
Стаднік Степан Григорович – І.Котляревський «Енеїда», І.Нечуй-Левицький «Кайдашева сім'я», Д.Патрік «Дивна місіс Севідж», естрадна вистава «Зоряний концерт»;
Бєлєванцев Анатолій Васильович – М.Куліш «Мина Мазайло», Ж.Б.Мольєр «Хворий та й годі», Р.Тома «Вісім люблячих жінок»;
Жданюк Неля Станіславівна – літературно-музична композиція за новелою С.Цвейга «Щоденник Єви», естрадна вистава «Ляльки, ляльки!»;
Гребенюк Володимир Михайлович – К.Кравченко «Сватання», М.Куліш “Отак загинув Гуска”;
Козак Ольга Василівна – поетично-публіцистична композиція за творчістю Олени Теліги «Я вихор, я вогонь..!», О.Альошин «Тоді в Севільї», Ф.Г.Лорка «Дім Бернарди Альби»;
Казимирчук Людмила Сергіївна - М. Старицький “По-модньому”, Ж.Б.Мольєр «Тартюф», Д.Патрік «Дивна місіс Севідж», музично-пласична композиція «В ім’я…».
Вони на високому професійному рівні спрямовували діяльність театру-студії, виховуючи талановиту молодь на зразках української та зарубіжної класичної драматургії.
Особливістю колективу є те, що в ньому одночасно творять декілька режисерів, на даний момент це О.В.Козак, Л.С.Казимирчук, І.А.Семенків, І.М.Красілич та Т.В.Бойчук. Кожен з них постійно вносить до репертуару театру-студії особливі фарби та відтінки, ретельно працюючи над образами, характерами, над сценографією вистав.
Очолює театр по черзі кожен художній керівник 4-го курсу, так як це найплідніший рік у творчому і навчальному житті студентів, і багато практичних робіт поповнюють репертуар.
З 2011 року до театру-студії приєднались колишні студійці-випускниці, а тепер викладачки режисерських дисциплін Семенків І.А., Красілич І.М., Бойчук Т.В. Вони, на основі традицій та здобутків класичного драматичного мистецтва, по новому відчуваючи перебіг подій сьогодення зуміли втілити сучасними режисерськими постановками. Про що свідчать численні нагороди і дипломи, здобуті на різних театральних конкурсах та фестивалях.
З року в рік міняється склад виконавців, почерк колективу, його театральна палітра щоразу набирає нових фарб і відтінків, розширюючи світогляд учасників, вдосконалюючи їх професійну майстерність.
За останніх 10-ть років творчий доробок колективу поповнили такі вистави:
- 19-02-2013, 12:15
- 3453
- 0
Народний аматорський ансамбль
естрадного танцю
«Каскад»
Керівник
Кучерява Олександра Аркадіївна,
викладач циклової комісії хореографічних дисциплін
Ансамбль створений у 2003 році. Ініціатором, керівником та балетмейстером-постановником творчого колективу є Кучерява О.А.
Мета ансамблю – створити зразки сучасного танцю на народній та класичній основі, відсіяти все стороннє і чуже, удосконалити виконавську майстерність стилізованих народних танців, а також творчо розвиватися та впливати на процес формування сучасної народної хореографії.
Перш ніж отримати у 2005 році звання «народний аматорський», ансамбль пройшов складний шлях, пов'язаний з організаційною роботою та творчими пошуками. До складу ансамблю були відібрані кращі студенти, які мають здібності і володіють відповідною професійною підготовкою та фаховою майстерністю.
Було здійснено ряд хореографічних постановок, завдяки яким учасники отримували необхідний хореографічний досвід, розвивали виконавську майстерність в напрямку сучасної хореографії, поєднаної з класичною та народною. В репертуарі колективу композиції: «Розкрий себе», «Літні ритми», «Ірландський танець», «Уявні перегони», «Ностальгія», «Подільські вечорниці», «Примхи амазонок», з якими ансамбль неодноразово виступав перед глядачами міста та області.
Перший значний успіх ансамблю пов'язаний з постановкою хореографічної композиції «Пристрасть». Ансамбль став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Софіївські зорі», переможцем регіонального та дипломантом ІІІ туру ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (2010 р.). Важливою для учасників і керівника «Каскаду» стала похвала М. Вантуха (голови журі, балетмейстера ансамблю П. Вірського) за своєрідний вибір розвитку сучасної хореографії. У квітні 2010 року колектив завоював І місцев регіональному турі ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського.
У 2011 році ансамбль «Каскад» з композицією «Барви Балкан» став переможцем ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського. Керівник ансамблю Кучерява О. А за творчі здобутки нагороджена відзнаками Міністерства культури України та голови Національної хореографічної спілки України (2010 р.).
Ансамбль «Каскад» - переможець фестивалю «Місто танців Хасандри» (Греція, 2013 р.).
У 2014 р. ансамбль, представивши хореографічні композиції «Переліт жайворонка» та «У полоні українського танцю», здобуває перемогу у регіональному турі та бере участь у ІІІ турі IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського..
Великою подією для ансамблю та циклової комісії хореографічних дисциплін стала перемога у 2016 році – І місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Танцювальний оберіг» серед училищ та коледжів культури України у номінації «Сучасна хореографія».
На конкурсі були представлені хореографічні композиції «Утоплена» за однойменною поемою Т. Г. Шевченка та «На святі з Тарантелою».
Тричі ансамбль успішно підтверджує звання «народний аматорський», демонструючи нові цікаві хореографічні композиції та високий виконавський рівень учасників колективу.
«Каскад» є окрасою концертних програм міста, області. Ансамбль успішно виступає, постійно бере участь у звітних концертах коледжу, брав участь у звітному концерті творчих колективів Хмельницької області у Києві.
Оригінальні, динамічно-емоційні композиції хореографічного колективу не залишають глядачів байдужими. Виступи ансамблю завжди проходять з великим успіхом.
- 19-02-2013, 12:00
- 2508
- 0
Народний аматорський
естрадний ансамбль
Керівник
Пшинешнюк Степан Степанович,
викладач циклової комісії музичного
мистецтва естради
Інструментальний ансамбль створений в 2006 р., за ініціативи директора коледжу Руслана Миколайовича Нелюбова. За період своєї діяльності колектив бере активну участь в концертній діяльності коледжу та області (виступи в обласній філармонії в 2010-2011 р.), а також здійснює виховання студентів засобами музичного мистецтва естради. Художній керівник ансамблю випускник коледжу 1996 р. – Пшинешнюк Степан Степанович.
Репертуар ансамблю орієнтований на зразки сучасних творів вітчизняних та зарубіжних композиторів.
В творчому зрості колективу є велика заслуга викладачів циклової комісії музичного мистецтва естради: В. В. Тимчука, О. М. Тітова, І. І. Червоногородського, М. О. Свідерського.
Ансамбль є візитівкою коледжу, постійно концертує в місті та області. В 2015 році ансамбль отримав звання «народного аматорського колективу».
- 19-02-2013, 11:32
- 2703
- 0
Народний аматорський оркестр
духових інструментів
Керівник
Раїнчук Дмитро Вячеславович,
викладач циклової комісії духових інструментів
Оркестр духових інструментів був створений в Кам’янець-Подільському училищі культури в 60-х рр. Ініціатором створення колективу та художнім керівником став викладач училища, голова циклової комісії Тихоліз Микола Васильович.
У 1983 році духовому оркестру училища було присвоєно почесне звання «народний аматорський» (керівник - Тихоліз Микола Васильович).
З 1996 по 2001 рік художнім керівником оркестру був викладач-методист Поляков В.М., який значно підняв професійний рівень колективу.
А з 2002 року диригентом оркестру стала голова циклової комісії Лідія Миколаївна Остап’юк. З 2019 року оркестром керує Дмитро Вячеславович Раїнчук, викладач циклової комісії духових інструментів.
Сьогодні в репертуарі оркестру більше 60 творів. Це і українські народні пісні, марші, твори композиторів-класиків та сучасних авторів, інструментальні твори та акомпанементи солістам-виконавцям. Колектив постійно оновлює свою концертну програму, шукає новий репертуар і нову манеру та якість звучання. Тому в репертуарі поєднується нове і те краще, що виконувалось протягом останніх років.
Духовий оркестр має високий професійно-виконавський рівень, зокрема виразне, пластичне звучання оркестрових груп, високий технічний рівень виконання, інтонаційну чистоту та динамічність звучання.
- 24-01-2013, 12:32
- 4760
- 0
Народний аматорський
фольклорний ансамбль
«Джерело»
Керівник
Столаба Тетяна Вікторівна,
викладач циклової комісії хорових та музично-
теоретичних дисциплін
Фольклорний ансамбль «Джерело» було створено в 2002 році. Ініціатор створення, організатор та керівник колективу – викладач хорових дисциплін Столаба Т.В.
За роки функціонування ансамбль брав участь у концертах міста, області та за її межами. Це – Міжнародний сімейний фестиваль «Купальський вінок», Міжнародний фестиваль національних культур «Подільська веселка», Молодіжний фестиваль-конкурс мистецтв «Барви України», Всеукраїнський науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти «Українське народно-музичне виконавство» (2008 р.); міський семінар керівників шкільних фольклорних колективів (2008 р.); творчий звіт художніх колективів та виконавців міста Кам’янця-Подільського «До слави України в оберіг» в рамках місцевого етапу фестивалю мистецтв України; творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Хмельницької області «Україно, матінко моя» (2009 р.); IV міжнародний фестиваль національних культур «Острів семи скарбів», свято проводів весни «Подільська масляна» (2010 р.); фольклорне різдвяне дійство, міські урочистості з нагоди Дня Соборності України та Дня Свободи (2011 р.); міський фольклорний конкурс вертепів та колядок «Різдвяна зірка», нагороджений гран-прі, ювілейний концерт з нагоди 10-річчя з часу заснування народного аматорського фольклорного ансамблю «Джерело» (2012 р.); ІІ Всеукраїнський конкурс вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Подільська ліра-2016» (диплом І ступеня), фестиваль кінно-трюкового мистецтва ім. П. Сагайдачного, святкова концертна програма до 95-річчя утворення Подільського аграрно-технічного університету (2016); «Козацькому роду нема переводу», концертна програма до Дня українського козацтва (с. Ріпенці), міський мітинг-реквієм, приурочений визволенню міста від фашистських загарбників, ювілейний концерт М. Мельника, композитора, заслуженого працівника культури України, третій відкритий фестиваль мистецьких родин «Родослав-2017», ювілейний концерт Кам’янець-Подільської хорової школи (2017); профорієнтаційні концертні програми в селах Слобідка Кульчієвецька, Оринін, Колибаївка та місті Шепетівка (2016-2017); загальноміський вертеп та коляда «Христос народився! Славімо його!», фольклорно-етнографічне свято «Масляна» (Волочиськ), концертна програма до дня міста, участь у міжнародному фестивалі у м. Каліш (Польща), фестиваль мистецтв (смт. Чемерівці) «Великодні барви» (2018); фестиваль «Сатанів Fest 2019», участь у концертній програмі для директорів будинків культури, відкриття туристичного сезону в місті, всеукраїнський етнографічний фестиваль «Калинові мости» (м. Тульчин), обласний героїко-патріотичний фестиваль-конкурс «Червона калина», ІІ місце (м. Хмельницький), концертна програма з нагоди 40-річчя народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» (2019).
Репертуар колективу спрямований на глибоке вивчення фольклорних зразків Подільського та інших регіонів України, збереження традицій та манери виконання. Репертуар різножанровий: це і жартівливі народні пісні, пісні з календарно-обрядового жанру (колядки, щедрівки, косарські, купальські пісні), обробки та гармонізації Г. Верьовки, З. Яропуда, А. Андрухова.
Розшифровку більшості творів зробила керівник колективу Столаба Т. В.
З кожним роком репертуар ансамблю оновлюється, підвищується рівень виконання, вдосконалюється емоційність, акторська майстерність виконавців.
У концертній діяльності ансамбль співпрацює з такими творчими колективами як народний аматорський ансамбль народної музики (керівник О. Царук) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (керівник В. Чорнобиль).
Фольклорний ансамбль «Джерело» відновлює та популяризує народні традиції, є творчою лабораторією для підготовки фахівців народного пісенного мистецтва.
- 24-01-2013, 12:15
- 2713
- 0
Народна аматорська академічна
хорова капела
«Гомін»
Керівник
Боднар Ольга Леонідівна,
викладач циклової комісії хорових та
музично-теоретичних дисциплін
Академічну хорову капелу «Гомін» було створено в на базі хорового класу у 1968 році. Одним із організаторів та художнім керівником колективу став голова циклової комісії хорових дисциплін Микола Андрійович Олексійчук.
За роки свого існування хорова капела провела близько 250 концертів в місті, області та за її межами.
Капела є лауреатом республіканського огляду хорових колективів 1972 року, лауреатом республіканського огляду-конкурсу творчих колективів навчальних закладів культури і мистецтва Хмельницької області 1976 та 1980 років.
З 1993 року академічна хорова капела носить звання «народної аматорської».
З 2006 року народну аматорську хорову капелу «Гомін» очолила викладач Боднар Ольга Леонідівна.
Колектив здійснює велику концертну діяльність, щорічно звітує перед студентською молоддю та жителями міста, бере участь у святах, конкурсах та фестивалях міського та обласного рівнів.
Хорова капела «Гомін» – учасник першого Всеукраїнського фестивалю дитячих і юнацьких хорових колективів «Товтри-2007», присвяченого 130-річчю від дня народження М. Леонтовича, III Міжнародного фестивалю національних культур «Подільська веселка» (2009 р.), творчого вечора подільського композитора Бориса Ліпмана (2010 р.), міського творчого звіту самодіяльних колективів перед областю (2011 р.); творчого звіту колективів міста (2014 р.); вечорі, присвяченому 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка (2014 р.); святі міста (2014 р.); концертній програмі «На перехресті радості і смутку», до дня визволення Кам’янця-Подільського (2014 р.); вечорі-реквіємі, присвяченому Героям Небесної Сотні у Кафедральному костелі св. Петра і Павла (2015 р.); засіданні студентського об’єднання «Музична вітальня», присвяченого 200-річчю від дня народження М. М. Вербицького (2015 р.); Першої обласної хорової асамблеї (2015 р.); І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Подільська ліра», диплом ІІ ступеня (2015 р.); «З Леонтовичем в серці», засідання «Музичної вітальні» (2017 р.); ювілейному вечорі з нагоди 70-річчя І. Нетечі (2017 р.); І регіонального конкурсу «MusicUniFest», диплом І ступеня (2018 р.); засідання «Музичної вітальні», присвяченої ювілею С. Рахманінова (2018 р.); відкритті МБК (2018 р.); концертних програм для учасників тематичних семінарів з підвищення кваліфікації працівників закладів культури та «Dance-варіації» (2019 р.); ювілейному творчому вечорі з нагоди 40-річчя хорової капели «Журавлик» (2019 р.); свята до Дня Соборності України в МБК «Єднаймося! Ми – українці!» (2020 р.).
Репертуар капели дуже різноманітний і складається з хорових творів, серед яких духовна музика, твори композиторів-класиків, відомі українські пісні в обробці славетних композиторів Миколи Леонтовича, Миколи Лисенка та Кирила Стеценка.
Творчим кредо колективу є постійна й наполеглива праця над оновленням репертуару, підвищенням виконавського рівня, вдосконаленням професійної майстерності.
Капела зарекомендувала себе зрілим професійним колективом, який демонструє серйозне індивідуальне розуміння хорових творів, емоційність, належний рівень виконання технічних труднощів, злагоджене звучання хорових партій та професійну манеру виконання репертуару.
Народна аматорська академічна хорова капела «Гомін» – це творча лабораторія з підготовки молодих фахівців хорового жанру, керівників аматорських хорових колективів області.
- 21-12-2012, 15:18
- 3193
- 0
Аматорський оркестр
народних інструментів
Керівник
Грек Світлана Прокопівна
Оркестр народних інструментів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв був створений в 1954 році. До його складу входять студенти та викладачі коледжу відділу народних інструментів.
Оркестр всю свою творчу роботу проводить на учбових засадах. За роки свого існування оркестр народних інструментів приймав саму активну участь в пропаганді музичного мистецтва серед населення міста, району та області, був постійним учасником конкурсів, оглядів, фестивалів та звітних концертів.
З 1964 року оркестр взяв участь більш як в ста шестидесяти концертних виступах, в тому числі в підшефних колективах, військових частинах та навчальних закладах.
В репертуарі оркестру обробки українських народних пісень і танців, твори композиторів-класиків,
- 21-12-2012, 15:16
- 1849
- 0
Естрадний оркестр
Керівник
Ковальський Роман Іванович,
кандидат педагогічних наук,
викладач циклової комісії
духових інструментів
В 1975 р. на базі спеціалізації духових інструментів був заснований вокально-інструментальний ансамбль. Його очолив викладач духових інструментів Соловей Ілля Ісакович. Вокально-інструментальний ансамбль складався з 7-9 чоловік (учасників): труба, тромбон, саксофон, бас-гітара, ритм-гітара, орган, ударні інструменти.
З 1987 р. вокально-інструментальний ансамбль переформувався в естрадний оркестр, до складу якого увійшли сімейство саксофонів: сопрано, альт, тенор, баритон, три тромбони, чотири труби, бас-гітара, ритм-гітара, орган, ударні інструменти, соліст, вокалісти.
З 1990 р. Естрадний оркестр очолив викладач духових інструментів Шульс Ярослав Володимирович, який працював з колективом до 2008 р.
З 2008 р. очолює колектив викладач духових інструментів Ковальський Роман Іванович. За цей період часу естрадний оркестр був задіяний в багатьох масових заходах навчального закладу, міста, області, зокрема в м. Кам’янці-Подільському, Рівному, Ужгороді Дунаївцях та смт. Чемерівцях.
- 03-06-2020, 17:33
- 299
- 0
Ансамбль класичного танцю
«Арабески»
Керівник
Манькевич Таїсія Броніславівна,
викладач циклової комісії хореографічних дисциплін
Ансамбль класичного танцю «Арабески» був створений у 2002 році Манькевич Т.Б.
Мета створення колективу – використання студентами набутих знань, умінь та навичок у сценічний практиці, тому що класичний танець – це основа будь-яких видів танців, основна система виразних засобів хореографічного мистецтва. Не оволодівши законами класичного танцю, не можна стати високопрофесійним артистом та викладачем не лише у класиці, але й у народно-сценічному, модерному, бальному танці.
Ансамбль «Арабески» відрізнявся від багатьох аматорських колективів різноманітністю хореографічних композицій, надзвичайно стрункою й чітко розробленою системою сценічних рухів. Керівником колективу було створено багато нових цікавих постановок, зокрема хореографічні композиції,«Дивний сон», «Журавлі», «Міраж», «Вальс квітів», «Молитва», «Мрії скрипаля» (дуети), «Подих весни», «Дунайські хвилі» (вальси), «Елегія» (дует, мала форма), «Тільки для тебе» (сучасна пластика).
Творчий колектив є постійним учасником звітних концертів коледжу, міських та обласних свят, фестивалів, конкурсів.
Колектив ансамблю постійно працює над культурою та манерою виконання, показує високу професійну майстерність, виразне пластичне вирішення хореографічних образів і здійснює нові творчі постановки.
У 2010 році Таїсія Броніславівна, як керівник ансамблю танцю «Арабески», отримала подяку від Національної хореографічної спілки України за вагомий внесок у розвиток української хореографії та з нагоди 80-річчя ювілею коледжу.
- 09-12-2015, 10:13
- 1496
- 0
Творчі колективи підтвердили
свою майстерність
Захист звання “народний” творчими
колективами коледжу
9 грудня відбувся захист звання “народний” творчими колективами коледжу: хорова капела “Гомін” (Боднар О. Л.), фольклорний ансамбль “Джерело” (Столаба Т. В.), хореографічні колективи “Подільські візерунки” (Чорнобиль В. В.) та “Каскад” (Кучерява О. А.), оркестр духових інструментів (Остап'юк Л. М.), оркестр народних інструментів (Грек О. О.), театр-студія “На Зарванській” (Бойчук Т. В.), інструментальний ансамбль (Пшинешнюк С. С.).
У складі журі працювали: Ільїнська О. В., заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв; Супрунов В. І., старший викладач хорових дисциплін Хмельницького музичного училища імені В. Заремби; Мізенцева Л. І., методист з хореографії Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв; Добринчук М. В., викладач по класу кларнету, завідуючий відділом оркестрових духових та ударних інструментів.
Під час захисту колективи показали високий рівень виконавської майстерності та з успіхом підтвердили звання “народний”.
- 05-12-2014, 14:55
- 1782
- 0
Свою Україну любіть
Участь творчих колективів коледжу у заключному концерті Регіонального етапу Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських колективів
5 грудня 2014 року у Хмельницькому академічному театрі ім. М. Старицького відбувся заключний концерт Регіонального етапу Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських колективів «Свою Україну любіть», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. У концерті взяли участь творчі колективи коледжу – народний аматорський ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» (Чорнобиль В.В., Літинська І.А.) та народний аматорський театр-студія «На Зарванській» (Семенків І.А., Бойчук Т.В., Козак О.В.)
- 23-04-2014, 10:35
- 2328
- 0
Свою Україну любіть
Творчий звіт майстрів мистецтва та аматорів
народного мистецтва міста Кам'янця-Подільського
23 квітня 2014 р. відбувся творчий звіт майстрів мистецтва та аматорів народного мистецтва міста Кам'янця-Подільського “Свою Україну любіть”, в якому взяли участь солісти та творчі колективи коледжу, зокрема: народний аматорський оркестр народних інструментів (художній керівник Грек О.О.), народний аматорський ансамбль народного танцю “Подільські візерунки” (художній керівник Чорнобиль В.В., Літинська І.В., концертмейстр Царук О.П.), народна аматорська академічна хорова капела “Гомін” (художній керівник Боднар О.Л., концертмейстер Тимчук Г.І.), народний аматорський фольклорний ансамбль “Джерело” (художній керівник Мечак Л.М.), народний аматорський оркестр духових інструментів (художній керівник Остап'юк Л.М.), народний аматорський ансамбль естрадного танцю “Каскад” (художній керівник Кучерява О.А.), народний аматорський інструментальний ансамбль (художній керівник Пшинешнюк С.С.), естрадний оркестр (художній керівник Ковальський Р.І.), народний аматорський театр-студія “На Зарванській” (художній керівник Семенків І.А.), солісти-викладачі Хіміч О.В., студенти Кучинський В. та Фокшек О.
У складі творчих колективів приймали участь викладачі: Червоногродський І.І., Стуговець Я.П., Хмелюк М.О., Бойко В.В., Ковальчук С.В., Швець А.П., Грек С.П., Антонюк Н.І., Крапівна Г.Г., Шульс Я.В., Сопіга П.Д., Гермак В.Б., Свідерський М.О., Тітов О.М., Тимчук В.В.
- 05-06-2013, 14:32
- 2781
- 0
Зорепад творчих талантів
5 червня в міському Будинку культури відбулась справжня мистецька феєрія, поєднана весняним, веселковим зорепадом талантів студентів та викладачів Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв під назвою «Моя Вкраїна квітне веселково».
Цьогорічний творчий звіт коледжу став значною подією в культурно-мистецькому житті міста. Впродовж трьох годин талановита молодь та викладачі щедро дарували глядачеві музику, художнє слово, пісню, танець.
Традиційні творчі звіти є доброю нагодою представити громаді міста та гостям не тільки концертну програму, а і творчі доробки студентів та викладачів спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» і спеціалізації «Кіно-, фото-, відеосправа», виставками практичних робіт.
Органічне поєднання народного, сучасного мистецтва, оригінальні мікси та фарси – це плоди творчої наполегливої праці студентів і викладачів коледжу протягом навчального року.
Концертну програму «Моя Вкраїна квітне веселково» відкрив відомий не тільки в нашому місті, ансамбль народного танцю «Подільські візерунки» - творчий керівник Володимир Чорнобиль, заслужений діяч мистецтв України, музичний керівник ансамблю Олександр Царук.
Гучними оваціями зустрічала глядачева зала, впродовж концерту, такі хореографічні колективи як
- 07-12-2012, 12:50
- 2147
- 0
Захищали звання "народний"
7 грудня 2012 року було проведено захист звання “народний аматорський” творчих колективів коледжу, зокрема, академічної хорової капели “Гомін” (художній керівник Бондар О.Л., концертмейстер Нікітіна І.Р.), фольклорного ансамблю “Джерело” (художній керівник Столаба Т.В.), оркестру народних інструментів (художній керівник Грек О.О.), оркестру духових інструментів (художній керівник Остап'юк Л.М.), ансамблю народного танцю “Подільські візерунки” (художній керівник Чорнобиль В.В.), ансамблю естрадного танцю “Каскад” (художній керівник Кучерява О.А.), театру-студії “На Зарванській” (художній керівник Семенків І.А.). Також було піднято клопотання про присвоєння звання “Народний аматорський” інструментальному ансамблю коледжу (художній керівник Пшинешнюк С.С.).
На розгляд комісії в складі заступника директора ОНМЦКМ Белеванцева А.В., спеціалістів Бідюка М.В., Мезенцевої Л.О. творчими колективами була представлена концертна програма з шести творів, яка продемонструвала високу виконавську майстерність, різно
- 10-10-2012, 10:38
- 2716
- 0
Пісенне "Джерело"
Ювілейний концерт
10 жовтня 2012 р. відбувся концерт, присвячений десятій річниці з часу створення народного аматорського фольклорного ансамблю “Джерело”, художні керівник Т.В.Столаба.
В урочистостях з нагоди ювілею взяли участь представники міської ради — Чорнобиль О.В., начальник відділу культури департаменту гуманітарної політики, її заступник П.В.Гаврилюк; представники мистецьких навчальних закладів: В.А.Синиця (директор міської музичної школи); Рябчук В.Г., випускники коледжу та учасники ансамблю.
В програмі заходу — виконання українських народних пісень в обробці та гармонізації Т.В.Столаби (солісти — Н.Савчук, А.Бєлєуш, Н.Щегельський, Т.Наголюк, М.Максимюк, А.Грищук); вокально-хореографічна композиція “Подільські забави” (Л.Пастухова, В.Миколаєнко, В.Білюк, керівник В.В.Чорнобиль); виконання українських народних пісень у супроводі ансамблю народної музики (М.О.Хмелюк, М.О.Свідерський, С.С.Пшенишнюк, керівник О.П.Царук); уривок музично-поетичної вистави за творами Т.Г.Шевченка “Не гріє сонце на чужині” (Р.Дубінський, Р.Падура, А.Цимбалістий, М.Бойко, керівник Семенків І.А.); перегляд відеофільму про творчу діяльність ансамблю (Новіцька О.О.) Ведучий заходу — І.В.Земцов, лаборант. Музичне забезпечення — І.В.Форкун, лаборант та С.І.Саричев, технік.