Відкриваємо забуті сторінки рідного краю 

Творча дружба, презентації книг, літературні вечори, зустрічі з письменниками рідного краю та професійне спілкування давно пов’язують наш коледж із Василем Горбатюком, подільським письменником, членом Національної спілки письменників України, директором Хмельницького обласного літературного музею.

08 лютого Василь Іванович завітав в коледж із новою книгою «Листи забутого життя». Роман про життя подолянина, Павла Богацького – шевченкознавця, журналіста, військового, письменника, редактора, видавця журналу «Українська хата» (1909-1914), з якого народилася модернова українська література.

Автор презентував книгу та розповів, що її написанню передувала кропітка праця із дослідження великого масиву архівних документів, спогадів та листів. Студенти та викладачі з цікавістю відкривали для себе нові сторінки історії рідного Поділля та його славні імена.

Під час зустрічі також відбувся показ документального фільму «Провідник «Волох» (з історії боротьби ОУН-УПА на Поділлі). Режисер та сценарист стрічки Василь Горбатюк, продюсер – Ігор Хитрюк. Перед початком перегляду Ігор В’ячеславович ознайомив глядачів з історією створення фільму, його героїв та цікаві епізоди зі зйомок. Фільм – це данина пам’яті та шани всім, хто боровся за волю та незалежність нашої України.

Зустріч була емоційно насиченою, цікавою, сприяла патріотичному вихованню та професійному зростанню студентів, які опановують освітньо-професійну програму «Кіно-, фото-, відеосправа». І на завершення заходу – перегляд тематичної полички «Василь Горбатюк: з творчого доробку», яку підготували працівники бібліотеки, автограф на пам’ять від автора, спільне фото і тепла розмова за чашкою чаю в музеї про плани на майбутнє і спільні творчі проєкти.

Фото – Денис Гладій.