Конкурс "Великодній дивограй"
Конкурс "Рукотворні барвоцвіти"
Кам'янець-Подільському коледжу культури і мистецтв - 90 років
Крізь віки… Участь у заході
Андріївські вечорниці. Театралізоване дійство
Опитування
Оцініть роботу сайту:
5
4
3
2
1

Архів новин
Червень 2021 (16)
Травень 2021 (17)
Квітень 2021 (13)
Березень 2021 (51)
Лютий 2021 (14)
Січень 2021 (26)
Корисні посилання
КПККіМ » Новини » 28 квітня – Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні

28 квітня – Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні

28 квітня – Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні

Інформаційна довідка


28 квітня – Всесвітній день охорони праці та День охорони праці в Україні

  

   Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

   За оцінками МОП кожен день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

   Крім того, щорічно працівники страждають приблизно від 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату.

   Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.

   З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. Більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

    В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається щорічно 28 квітня згідно Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

   За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

    З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики.

   В коледжі на заняттях з дисципліни «Охорона праці в галузі» (викладач Булаєнко В.О.) були обговорені зі студентами випускного курсу питання формування культури охорони праці майбутніх працівників галузі культури, їх активну життєву позицію щодо власного життя та власної безпеки, свідоме дотримання правил безпеки на робочих місцях.

  17 лютого 2021 року в коледжі відбулася виставка-конкурс малюнків, яка проводилася в рамках Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2021». Студенти ІІ-ІІІ курсів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» виконали малюнки з охорони праці в різних галузях та безпеки праці в умовах карантину. Організатор виставки – Майгур Т.В., викладач циклової комісії ОМДМР.

   Інженер з охорони праці коледжу Валентина Булаєнко виступила з темою «Основи законодавства з охорони праці та створення безпечних умов праці та відпочинку в закладах культури» перед учасникам тематичного семінару для керівників клубних закладів, які працюють без фахової освіти «Культурний менеджмент у контексті сучасних соціокультурних перетворень. Організація роботи клубного закладу в умовах реформування адміністративно-територіального устрою України», який відбувся 21-23 квітня 2021 року в дистанційному форматі на платформі Zoom.

   Пам’ятаймо завжди, навіть прості запобіжні та профілактичні заходи, неухильне виконання вимог безпеки та гігієни праці на робочих місцях, забезпечення засобами індивідуального захисту та вжиття інших профілактичних та протиепідеміологічних заходів мають вкрай важливе значення для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19 та для збереження життя і здоров’я, а дотримання законодавства у сфері охорони праці стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.


 

Булаєнко В.О.,

інженер з охорони праці

 


Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі в даній статті.